1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı !
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı !
  0506 664 50 38
Kategoriler
Para Birimi Seçimi
  • Thomson%20Çekirdeksiz%20Üzüm%20Fidanı
  • Thomson%20Çekirdeksiz%20Üzüm%20Fidanı
Thomson Çekirdeksiz Üzüm Fidanı
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00257         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
109.99 TL   Kdv Dahil
Thomson ÇekirdeksizÜzüm Fidanı
 
Thomson Çekirdeksiz Üzümü Fidanı ve Meyve Özellikleri

Hemen hemen her rakımda yetiştirilebilen Mor Bulut  üzümü olarak bilinen bir ağaçtır. Şifalı bir bitki olup taze tüketimi ve kuru tüketimi yapılmaktadır. Fidanların meyve vermesi hızlı olmaktadır.
 
Gönderilecek Thomson Çekirdeksiz Fidanı Teknik Bilgileri

- Thomson Çekirdeksiz Fidanı Yaşı: Gönderimi yapılan fidanının yaşı 1"dir.
- Hasat Zamanı: Eylül ayı 2. haftası ile birlikte.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
- Thomson Çekirdeksiz Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
- Thomson Çekirdeksiz Fidanı Gönderimi: Özel tasarım fidan kutusu, etiketli
- Thomson Çekirdeksiz Fidanı Üretimi: Thomson Çekirdeksiz Üzümü Fidanı üretiminde tohumdan çimlendirme veya çelikle üretim yöntemleri kullanılmaktadır.
- Thomson Çekirdeksiz Fidanı Anacı: Thomson Çekirdeksiz  Üzümü Fidanı üretiminde herhangi bir anaç kullanılmamaktadır.
- Thomson Çekirdeksiz Üzümü Fidanı Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir.
- Saksıda Hevenklik Beyaz Bulut Üzümü Fidanı Yetiştiriciliği: Saksıda yetiştiriciliğe ağacın yan dal oluşumunun yani tacının aşağıdan verilmesi ile uygundur fakat kışın saksı içerisinde mutlaka bahara kadar bitkini meyve vermesi için gereken soğuklama süresini karşılaması için çağla oluşumu gerçekleşene kadar dış mekanda bulunmalıdır. Kullanacak olduğunuz saksı asgari 10 litrelik, kullanacak olduğunuz toprak ise çiçek toprağı olabilir.
- Thomson Çekirdeksiz Üzümü Fidanı : Hevenklik Beyaz Bulut Üzümü Fidanında fidanlar arası 3 metre, sıra arası 5 metre
 
- Thomson Çekirdeksiz Üzümü Fidanı Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yükseklik 50-60 cm olarak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1 çay kaşığı aquasorb veriniz. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna, 30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı, çukura dik bir şekilde koyunuz, fidanınızın poşetini veya saksını toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız. Saksı veya fidan poşeti hizasında toprakla doldurarak dikimini yapınız ve fidan başına 5-15 litre arasında can suyunu veriniz. Dikim işlemini yazın yapıyorsanız muhakkak sunguard uygulaması(kaolin uygulaması) yapınız. Kışın yapıyorsanız Nisanla beraber sunguard uygulamasını yapmanızı tavsiye ederiz.

Thomson Çekirdeksiz
 Üzümü Fidanı Genel Gübreleme Bilgisi: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre, çiçek döneminde yapraktan çinko bor içerikli meyve tutturucu gübreleme, nohut büyüklüğüne eriştikten sonra meyve irileştirici gübreleme yapılabilir.
- Thomson Çekirdeksiz Üzümü Fidanı Zararlı Mücadelesi: Thomson Çekirdeksiz Üzümü Fidanlarında baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı, meyve iç kurdu ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1 litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız sarımsağı çıkartabilirsiniz. Her ağacı baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır.
 
 
 
- Thomson Çekirdeksiz Üzümü Fidanı Taç Oluşumu
- Thomson ÇekirdeksizÜzümü Fidanlarında taç oluşumu yani yan dal oluşumun ilk olacağı yer bizim için çok önemlidir. Bu tamamen ağaca verilecek olan şeklin ilk adımıdır. Profesyonel meyve bahçelerinde uygulanacak budamanın sistemi ve hasat ekipmanlarına göre taç oluşumu yeri verilir ama hobiciler için tavsiyemiz ağacın yan dal oluşumun ilk başladığı yerin aşıdan sonra maksimum 40-60 cm arasında olmasıdır. Dikim esnasında tepe kesimi ile 1. taç, yan dal oluşumun başladıktan 1 ay sonra oluşan yanda dalların ucundan kesilmesi ile 2. taç oluşumu ve akabinde diğer taç oluşumları yapılır. Burada önemli olan ağacın tacını aşağıdan vererek ilaçlama, toplama ve budama gibi işleri daha kolay hale getirmektir. Tabi bizim burada anlattığımız vazo tipi budama terbiyesidir. Farklı budama teknikleri de elbette vardır. Budama ne kadar iyi olursa ağacınızda o derece kaliteli olur.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.