1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı !
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı !
  0506 664 50 38
Kategoriler
Para Birimi Seçimi
  • Tatlı%20Süt%20Mısırı%20Tohumu
  • Tatlı%20Süt%20Mısırı%20Tohumu
  • Tatlı%20Süt%20Mısırı%20Tohumu
Tatlı Süt Mısırı Tohumu
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00694         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
34.99 TL   Kdv Dahil

Tatlı Süt Mısırı Tohumu

Geleneksel Tatlı Süt Mısır , Çocukluktan kalma hayatımıza yerleşmiş bir lezzet olan süt mısır yıllardan beri tarımı yapılan ender bir bitkidir. Geleneksel tohumdur ve sürdürülebilir. Orta erkenci haşlamalık çeşit taze tüketiminin yanında konservelerdede kullanılır. Meyveleri ortalama 20 cm uzunluğundadır. Güçlü bir gövde yapısına sahiptir ve yatma / yıkılmaya dayanıklıdır. Vitamin, fosfor, magnezyum, demir ve potasyum açısından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Açık tarla yetiştiriciliğine uygun ve nakliyye dayanıklıdır. Zahmetsiz ve kaprissiz bir çeşit olduğu için hobi bahçeleri içinde çok uygundur.

Süt mısırı verimli, derin ve iyi direne edilmiş toprakları sevmektedir. Susuz mısır üretimi asla düşünülemeyeceği için yetişme döneminde belli sürelerle sulanması gerekmektedir.

Toprak bakımından seçici değildir fakat sıcak, tınlı, organik madde ile besin maddelerince zengin, iyi direne edilmiş ve iyi havalanan topraklarda daha verimli yetişebilmektedir.mısır tohumu nasıl ekilir İlkbahar ve yaz aylarında ekim yapılır. Ekim yapılacak alan sürülür ya da Çapa yardımıyla Toprak yumuşatılır, çiftlik gübresi atılır ve tırmıkla toprak düzeltilir, sulaması yapılır.

Bitki neme ihtiyaç duyduğundan dolayı yağış oranının yetersiz kaldığı bölgelerde iki günde bir mutlaka sulanmalıdır. Toprağının daima nemli kalması bu bitki açısından önem arz etmektedir.

60 / 80 cm sıra mesafesinde, 20 / 25 cm sıra üzeri, 5 / 6 cm derinlik de tohumlar ekilir. 10 ile 15 gün arasın da çimlenme başlar 2 ya da 2 buçuk ayda hasat edilir.

Paket içi adet : 20+ tohum

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.