700 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı !
700 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı !
  0506 664 50 38
Kategoriler
Para Birimi Seçimi
 • Kılçıksız%20Börülce%20Tohumu%2050%20gr%20Paket
Kılçıksız Börülce Tohumu 50 gr Paket
Ürün Kodu : börülce8         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  e-botanik
27.50 TL   Kdv Dahil
Kargo Süresi: 2 İş Günü
 • Kılçıksız Börülce Tohumu 50 gr (Paket)
 • Toprak İsteği Nasıldır?

  Börülce toprakları sonbaharda derin işlenir. Kış yağışı bu yolla toprağa alınır. İlkbaharda 10-15 cm"lik bir sürme yapılır. Tarlada discarrow ve tırmık çekilerek toprak parçalanır, ufalanır, bastırılır ve düzeltilir.

  İklim İsteği Nasıldır?

  BÜYÜK BİR YAKIN MESAFESİNDE BÜYÜK BİR SİSTEM İÇERİSİ. Gelişme dönemi yüksek sıcaklık ister. İlkbahar ve sonbahar donlarına karşı hassastır. Aşın kuraklık tozlanma ve döllenmeyi olumsuzlamak etkilenmek meyve ve tohum bağlanması önler. Tohumların çimlenmesi için toprak sıcaklığı 8-10 ° C, hava sıcaklığı ise 10-12 ° C"dir. En iyi tahmin sıcaklığı 20-30 ° C arasıdır. Gündüz ile gece sıcaklığı arasında fark 5-10 ° C.

  Tohum Ekimi Nasıl Yapılır?

  Börülce toprakları sonbaharda derin işlenir. Kış yağışı bu yolla toprağa alınır. İlkbaharda 10-15 cm"lik bir sürme yapılır. Tarlada discarrow ve tırmık çekilerek toprak parçalanır, ufalanır, bastırılır ve düzeltilir.

  Tohum ekimi toprak sıcaklığının 10 ° C"ye yükseldiği ve donlarsınız bittiği miktar yapılır. Ekim"de toprağın fazla nemli olması gerekir. Fazla su tohumların çürümesine yol açar veya zayıf bitkilerin ortaya gelmesine neden olur. Ekim elle veya mibzerle yapılır. Küçük bahçelerinde sıraya elle ekim 60-80 cm arası 3-5 cm derinlikte çizgiler açılır. Bu çizgiler onun 10-15 cm ara ile 2-3 adet börülce tohumu atılır, tohumların üstü kapatılır. 

   

  Sulama 
  Börülce su kaynağına fazla olan bir bitkidir. Sıcak ve kuraklıkla çiçeklenme devresi ile birlikte sulanmaya başlanacaktır. Bitkinin su içinde olması durumunda 10-12 defa suda yapılacaktır. Çiçeklenme devresi sıfırlanmasıyla ilgili bakla bağlamaya yardımcı olur. Dane doldurma devresinde de sıcak ve kuru hava istediğinde sulama yapılmaz .

   

  Gübreleme
  Börülce bitki besin maddesi fosfora fazladır. Bakteri aşılaması iyi yapılırsa azotlu gübreye fazla ihtiyaç duymaz. Ancak bakteri aşılaması yapılmazsa dekara 10-15 kg civalı azot, 10–12 kg fosfor ve potasyumun yeterli miktarda topraklarda 8-10 kg potasyumlu gübre safında verilmelidir.  

   

  Hasat 
  Yetiştirme koşullarına ve çeşit standartlarına bağlı olarak 750-1000 kg taze börülce hasat edilir. Taze börülce verimine çevreyle ilgili değildir. Hasat ülkemizde, Afrika ve Asya"da bulunan elle yolunarak ve biçilerek yapılır.

   

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
Kargo Süresi: 2 İş Günü
Kargo Firması
Aras Kargo
Kargo Çıkış Bölgesi
Mersin
Teslimat Detayları

Kargoların çıkışı Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü yapılmaktadır. Bu günlerden 1 gün öncesine kadar gelen siparişler ilk kargo günü sonrasında gelen siparişler ise bir sonraki kargo günü kargolanmaktadır. (Pazar gecesine kadar gelenler Pazartesi gibi)

İade/İptal Detayları
Kargodan kaynaklı bir hasar söz konusu olduğunda kargo elemanına tutanak tutturarak iadesini yapınız. Bizimle iletişime geçerek bizi bilgilendirmeniz süreci daha da hızlandıracaktır.
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.