1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı !
1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde ÜCRETSİZ KARGO Fırsatı !
  0506 664 50 38
Kategoriler
Para Birimi Seçimi
  • Clariette%20Blanch%20Cinsi%20Üzüm%20Fidanı
  • Clariette%20Blanch%20Cinsi%20Üzüm%20Fidanı
Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı
Ürün Kodu : BRKFDNCLK00264         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  Berke Fidancılık
109.99 TL   Kdv Dahil
Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı
 
Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı ve Meyve Özellikleri

Hemen hemen her rakımda yetiştirilebilen Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı olarak bilinen bir ağaçtır. Şifalı bir bitki olup taze tüketimi ve kuru tüketimi yapılmaktadır. Fidanların meyve vermesi hızlı olmaktadır.
 
Gönderilecek Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Teknik Bilgileri
Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı
 Yaşı : Gönderimi yapılan fidanının yaşı 1"dir.
- Hasat Zamanı: Eylül ayı 2. haftası ile birlikte.(Hasat tarihi bölgelere göre değişebilir)
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Hobi Amaçlı Dikim Rakımı: Her rakıma kolaylıkla dikimi yapılabilir.
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Gönderimi: Özel tasarım fidan kutusu, etiketli
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Üretimi: Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı üretiminde tohumdan çimlendirme veya çelikle üretim yöntemleri kullanılmaktadır.
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Anacı: Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı üretiminde herhangi bir anaç kullanılmamaktadır.
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Durumu: Torbalı veya saksılı 12 ay dikilebilir.
- Saksıda Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Yetiştiriciliği: Saksıda yetiştiriciliğe ağacın yan dal oluşumunun yani tacının aşağıdan verilmesi ile uygundur fakat kışın saksı içerisinde mutlaka bahara kadar bitkini meyve vermesi için gereken soğuklama süresini karşılaması için çağla oluşumu gerçekleşene kadar dış mekanda bulunmalıdır. Kullanacak olduğunuz saksı asgari 10 litrelik, kullanacak olduğunuz toprak ise çiçek toprağı olabilir.
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı : Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanlarında fidanlar arası 3 metre, sıra arası 5 metre
 
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Dikimi: Fidan dikimini buharlaşmanın en az olduğu sabah erken saatlerde veya ikindin vaktinde yapmanız tavsiye edilir. Fidan çukurunu en boy yükseklik 50-60 cm olarak şekilde kazınız, fidan çukuru tabanı 1 çay kaşığı aquasorb veriniz. Çıkan toprağa herhangi bir hayvansal gübre kesinlikle uygulamayınız. Ziraa hayvansal gübrelerde dip kurdu ve yabancı ot tohumları bulunabilir. Bunu yerine fidan çukurundan çıkan toprağa bir büyük su bardağı leonardit karıştırarak, toprağa iyice harmanlayın. Fidan çukuruna, 30 cm çıkan topraktan dolgu yapınız. Fidanı, çukura dik bir şekilde koyunuz, fidanınızın poşetini veya saksını toprağı dağıtmayacak şekilde çıkartınız. Saksı veya fidan poşeti hizasında toprakla doldurarak dikimini yapınız ve fidan başına 5-15 litre arasında can suyunu veriniz. Dikim işlemini yazın yapıyorsanız muhakkak sunguard uygulaması(kaolin uygulaması) yapınız. Kışın yapıyorsanız Nisanla beraber sunguard uygulamasını yapmanızı tavsiye ederiz.

Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı
 Genel Gübreleme Bilgisi: Kışın tabandan azot ağırlıklı, çiçekler açmadan 20-30 gün önce tabandan fosfor, potasyum ağırlıklı kompoze gübre, çiçek döneminde yapraktan çinko bor içerikli meyve tutturucu gübreleme, nohut büyüklüğüne eriştikten sonra meyve irileştirici gübreleme yapılabilir.
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Zararlı Mücadelesi:Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanlarında baharla beraber fidanlarda yaprak biti zararlısı, meyve iç kurdu ve kırmızı örümcek zararlısına dikkat edilmelidir. Zararlı mücadelesinde 1 litre suya 1 kaşık sıvı yağ, 1 kaşık arap sabunu ve bir diş rendelenmiş sarımsağı 1 litre su içerisine koyun ve iyice karıştırın. Bitkinin yapraklarının hem altına hem de üstüne gelecek şekilde fısfıs yardımıyla sıkınız. Sarımsak kokusunda hoşlanmıyorsanız sarımsağı çıkartabilirsiniz. Her ağacı baharla beraber 1 renkli kokulu yapışkan tuzak koymakta fayda vardır.
 
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanı Taç Oluşumu;
- Clariette Blanch Cinsi Üzüm Fidanlarında taç oluşumu yani yan dal oluşumun ilk olacağı yer bizim için çok önemlidir. Bu tamamen ağaca verilecek olan şeklin ilk adımıdır. Profesyonel meyve bahçelerinde uygulanacak budamanın sistemi ve hasat ekipmanlarına göre taç oluşumu yeri verilir ama hobiciler için tavsiyemiz ağacın yan dal oluşumun ilk başladığı yerin aşıdan sonra maksimum 40-60 cm arasında olmasıdır. Dikim esnasında tepe kesimi ile 1. taç, yan dal oluşumun başladıktan 1 ay sonra oluşan yanda dalların ucundan kesilmesi ile 2. taç oluşumu ve akabinde diğer taç oluşumları yapılır. Burada önemli olan ağacın tacını aşağıdan vererek ilaçlama, toplama ve budama gibi işleri daha kolay hale getirmektir. Tabi bizim burada anlattığımız vazo tipi budama terbiyesidir. Farklı budama teknikleri de elbette vardır. Budama ne kadar iyi olursa ağacınızda o derece kaliteli olur.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.